fbpx

13 Aralık Yeni Ay

13 Aralık Yeni Ay

Yeniden merhabalar sevgili okurlar. Bugünkü konumuz 13 Aralık gece yarısı saat 02.31’de yay burcunun 20. derecesinde gerçekleşecek olan yeni ay. Bu yeni ay her birimizin doğum haritalarımızda yay burcunun düştüğü evi ve dolayısı ile yaşam alanını harekete geçirecek.

Kişisel doğum haritalarımızda yay burcunun düştüğü alan kendimizi felsefi ve ahlaki olarak en çok geliştirdiğimiz, üzerinde derinlemesine çalıştığımız ve bu doğrultuda edindiğimiz bilgiyi başkaları ile paylaştığımız, inanç ve inançsızlığı deneyimlediğimiz, ahlaki değer yargılarımız doğrultusunda iletişim kurduğumuz ve sosyalleştiğimiz alanları ifade eder. Yine bu doğrultuda kolektif alanda üniversiteler, öğretim görevlileri, bilgi paylaşılan sosyalleşme alanları, hukuk sistemi, dini yapılar, farklı dil ve kültür ve inanç sistemleri arasındaki iletişim yay burcunun konularıdır.

Bu yeni ay ve yeni ay esnasındaki gökyüzünü incelediğimizde önümüzdeki on beş günlük ancak alt perdeden bir aylık süreçte bizleri şunların bekleyeceğini söyleyebilirim;

Bu yeni ayın konusu, haritalarımızda yay burcunun düştüğü ev ile alakalı olarak yapılacak yeni anlaşma ve sözleşmeler, eğitim konusunda yeni işbirlikleri, iletişim ve sosyalleşme trafiği ve tüm bu konuların şehir dışı, yurtdışı, kardeşler, yakın arkadaşlar ile bağlantılı olması durumu olacaktır.

Yalnız burada şuna dikkat etmek gerekir; ticari beklenti ve kazanç odaklı yapılan bu anlaşmalarda beklentilerimiz gerçeklik sınırlarının dışına çıkabilir. Bu yeni ayın konusu hepimiz için beklentiyi makul bir seviyede tutmak, yönetmek ve büyük hayallere, abartılara kapılmamak olmalıdır. Zira yeni ay etkisi her birimizin abartı ile çıkacağı bu yolda bilerek veya bilmeden kandırılma, dolandırılma veya istemeden karşımızdaki kişiye bunu yapma potansiyelimiz var ve bu bahsi geçen konuların da yüksek ihtimalle geçmişten gelen kişi olay ve olgularla hayatımıza yeniden gireceğini unutmamak gerekiyor.

Bunun dışında önümüzdeki 15 gün boyunca kolektifte yaşanabilecek çeşitli zehirli böcek, akrep, yılan sokmalarına, sahte alkol ve ilaç kullanımına, yine sedatif maddeleri yanlışlıkla fazla dozda kullanma gibi durumlara dikkat etmek gerekiyor.

Yeni Ay, Türkiye Gündemine Neler Getirebilir?

Salgın hastalıklar, sokak hayvanları ile ilgili skandallar, hastane, hapishanelerde çalışanlar ve genel olarak yabancı uyruklu sağlık çalışanları ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlar veya geçmişte yaşanmış bu tarz durumların yeniden ortaya çıkması, yiyecek-içecek restaurant kafe bar gibi alanlarla alakalı gelişmeler olacaktır. Bu olaylar Türkiye’nin itibarını olumsuz yönde etkileyebilirler.

Sevgilerimle…

Yazar: Hanzade Farah Küçük