fbpx

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

600,00

Otizm El Kitabı

600,00

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

600,00

Otizm El Kitabı

600,00

Otizm El Kitabı

📢 “Otizm El Kitabı” semineri ile Otizm Uzmanı, Bilişsel Davranışçı Hipnoterapist, Farkındalık ve Sanat Tabanlı Terapist, Yazar ve Groove Dansı Eğitmeni Meltem Arıkan, Ezber Bozan Akademi’de sizlerle buluşacak!

Otizm hakkında derinlemesine bilgi edinmek, güncel yaklaşımları öğrenmek ve toplumsal farkındalığı arttırmak adına nelerin yapılabileceğini keşfetmek için seminerimize katılın!

📆 27 Haziran 2024
⏰ 21:00-24:00
📍Ezber Bozan Akademi ZOOM

👉 Bu seminere son bilimsel gelişmeler eşliğinde Otizm Spektrumu nedir anlamak isteyen herkes, ailesindeki bireylerden otizm spektrumunda olanlar, anne-babalar, eğitimciler, terapistler, koçlar, insan kaynakları uzmanları, yaşam koçları ve kendini hep farklı hissetmiş ama nedenini bulamamış, devamlı çeşitli sağlık sorunlarıyla boğuştuğu halde bir türlü nedeni tespit edememiş, yaşı ilerlediği halde içindeki o tanımlayamadığı tuhaflık hissi hiç geçmemiş kadınlar katılmalı. Özellikle kadınlar diyorum çünkü ne yazık ki bütün dünyada kadınların da asperger olabileceği ve spektrumda olduğu halde başarılı bir eğitim ve kariyerlerinin de olabileceği ancak doksanlı yılların sonlarında kabul edilebilmiş… O nedenle de hala dünyada pek çok kadın spektrumda olduğu halde depresyon, kişilik bozukluğu, manik depresif gibi yanlış teşhisler ve ilaçlarla yaşamak zorunda bırakılmakta ve kız çocuklarının otizm konusundaki yanlış bilgiler nedeniyle spektrumda oldukları gerçeği hala gözden kaçmakta ve bunun bedeli ne yazık ki oldukça ağır ödenmeye devam etmektedir.
Bu seminere katılanlar Otizm Spektrumu hakkında Tony Atwood, Temple Grandin, Sean Inderbitzen, Jed Baker vb. gibi bu alanda uzman olan bilim insanlarının araştırmalarına ve yapılan son çalışmalara dayanarak otizm spektrumu hakkında doğru ve bilimsel bilgileri edinmiş olacaklar. Hem Otizm Spektrumu hakkındaki son gelişmelerden haberdar olacakları gibi hem de otizm hakkındaki yanlış ve bilimsel olarak kanıtlanmamış bilgilendirmeleri de konuşacağız. Ve Türkiye’de ne yazık ki çok doğru anlaşılamayan yetişkin otizmi, “Nasıl olur da bireyler spektrumda olduklarını fark etmezler?”, “Hele kadınlar bunu nasıl maskeliyor?” gibi konulara da değineceğiz…
-Meltem Arıkan

SEMİNER KAPSAMI:
✅ Otizm nedir?
✅ Asperger nedir?
✅ Otizm Spektrum nedir, ne değildir?
✅ Otizm hakkındaki mitler ve yanlışlar.
✅ Son yıllarda otizm hakkında neler değişti, yeni çalışmalar neler?
✅ Yetişkinlerin otizm spektrumda olduğunu fark etmemeleri mümkün mü?
✅ Maskeleme nedir?
✅ Soru-Cevap

💻 Seminerin yayın kaydı ve ek dokümanlar (pdf) katılımcılarımızla paylaşılacaktır.

Detaylı bilgi için linke tıklayarak formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa sürede size yardımcı olacaktır 👉🏻 https://forms.gle/pPG5X6x1r4ujTn489