fbpx

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

600,00

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

600,00

Kendini Anlama Rehberi – JUNG

📢 “Kendini Anlama Rehberi – JUNG” eğitimi ile Yazar ve Eğitmen Arzu Gürcan, Ezber Bozan Akademi’de sizlerle buluşacak!

Jung’un öğretileri ışığında bilinçaltına nasıl erişeceğinizi ve buradaki bilgiyi hayatınızı dönüştürmek için nasıl kullanacağınızı keşfetmek için eğitimimize katılın!

📆 16-17 Mart 2023

⏰ 20:00-23:00

📍 Ezber Bozan Akademi ZOOM

Arzu Gürcan:

“Hayatta yaşadığımız tüm sıkıntıların ve kısır döngülerin nedenlerini ve çözümlerini bulabileceğimiz bir kütüphane var. Üstelik hepimizin bu kütüphaneye erişimi var. Bu öyle bir bilgi bankasıdır ki, size hem kişisel deneyiminiz üzerinden yanıt verir, hem de diğerlerinin deneyimlerini açarak genişleme ve büyüme fırsatı sunar. 

Elimizin altındaki hazinenin farkında değiliz. Bu kütüphaneye nasıl erişeceğimizi, daha da önemlisi buradan edindiğimiz bilgiyi nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz. Ama öğrenebiliriz.

Her insan kendi sorunlarını anlamak ve aslında kendini çözmek için bu bilgi bankasına erişmek ister. İsviçreli Psikiyatr Carl Gustav Jung’un arayışı da farklı değildi. O da kendi ‘mit’ini, yani kendini var eden hikayeyi çözmenin peşindeydi. Bu arayışı sırasında kendi içinde öylesine derin bir kazı çalışması yaptı ki, bu yolculuktan ‘Analitik Psikoloji’ adını verdiği bir ekol ortaya çıktı.

Jung bir insanın en kıymetli hazinesi olan bu değerli bilgiyi şu sözle özetler: “Siz bilinçaltınızı bilince dönüştürene kadar, o sizin hayatınızı yönlendirecek ve siz ona ‘kader’ diyeceksiniz.”

Bilinçaltı adı verilen bu kütüphaneye erişmek ve aktif şekilde kullanmaya başlamak yaşamda sürüklenmek yerine, usta bir sürücü olarak direksiyona geçme ayrıcalığını kazandırır.

Kendini Anlama Rehberi Eğitimimiz, Jung’un öğretileri ışığında bu eşsiz kütüphaneye nasıl erişeceğinizi ve buradaki bilgiyi hayatınızı dönüştürmek için nasıl kullanacağınızı açıklığa kavuşturacak. 

Jung ruh sağlığı hakkında önemli bilgiler verir. İyi ve derin bir hayat sürmenin ipuçlarını anlatır. Özle buluşmanın yolları hakkında bir yol haritası sunar. Araçları yaratıcıdır, deneyseldir, kullanışlıdır. Hayatınıza ve kendinize olan bakış açınızı devrimsel bir etkiyle değiştirir. 

Eğitimimiz her seviyeden katılımcıya uygundur. Jung’un teorileri derinliği zarar görmeden, herkesin anlayabileceği bir dille aktarılacaktır. Bilgi aktarmanın da ötesinde, bilginin herkes için kullanılabilir olması biricik amacımız olacaktır.”

 

EĞİTİM KAPSAMI:

✅ Bilinçdışı nedir? Bize dair hangi bilgileri saklar? Bilinçdışına nasıl ulaşırız ve buradaki bilgiyi nasıl okuruz? 

✅ Kolektif bilinçdışına kendimizi nasıl açarız? Ve bu yolla nasıl genişleriz? 

✅ Jung Kırmızı Kitap sürecinde -ki bunu kendi üzerinde yaptığı bir deney olarak nitelendirebiliriz- nasıl bir yol izledi? Neler buldu? Bulduklarını nasıl çözümledi? Jung’un kendini keşif metodunu biz nasıl kullanabiliriz?

✅ Arketipler nedir? Kendini keşfetme yolculuğunda ne işe yarar? Arketipleri nasıl tanırız, nasıl kullanırız? 

✅ Jung eşzamanlılık hakkında ne söyler? Eşzamanlılık nasıl fark edilir? Eşzamanlılıkları takip etmek bize nasıl bir kolaylık sağlar? 

✅ Rüyalarımızdan nasıl faydalanabiliriz? Jung rüya analizini nasıl yapar? 

✅ Jung’un Astrolojiyi ve Simyayı nasıl yorumlar? Bu kadim öğretiler psişenin yolculuğuna nasıl katkı sunar? 

✅ Soru-Cevap

 

💻 Eğitimin yayın kaydı katılımcılarımızla paylaşılacaktır.

Detaylı bilgi için linke tıklayarak formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa sürede size yardımcı olacaktır 👉🏻https://forms.gle/ri6mSmRB6cApAcS37 

Kendini Anlama Rehberi – JUNG