fbpx

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

800,00

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

800,00

Kendi Beslenme Denkleminizi Yaratın

📢 “Kendi Beslenme Denkleminizi Yaratın” eğitimi ile Endokrinoloji Metabolizma Beslenme ve İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nuri Haksever, Ezber Bozan Akademi’de sizlerle buluşacak!

Alışılagelmiş standart beslenme eğitimlerini geride bırakma zamanı! Ezber bilgiler yerine siz ve sevdikleriniz için gerçek sağlığa kavuşturan beslenme programlarını keşfetmek için eğitimimize katılın!

📆 7 Nisan 2024
⏰ 21:00-24:00
📍Ezber Bozan Akademi ZOOM

🌟 İnsanların çoğu hala beslenmenin karnı doyurmak olduğunu düşünürler. Bilgi arttıkça kilo fazlalığı ve/veya şeker hastalığı nedeniyle kaloriden fakir beslenme ön plana geçer. Fakat kronik hastalıkların, romatizmal hastalıkların, kanserin, alerjilerin, bağışıklık sistemi ve bağırsak hastalıklarının gittikçe artması nedeniyle bazı özel diyet programları ile anılan beslenme biçimleri görülür. Gluten vb. maddeler olmasın istenir. Oysa beslenme gerçekte çok farklıdır. Beslenme, gıdanın vücudu nasıl etkilediğinin ve vücudun büyüme, onarım ve bakım için gıdayı kullandığı süreçlerin incelenmesidir. İyi beslenme, sağlığın korunması, kronik hastalıkların önlenmesi ve optimal fiziksel ve zihinsel fonksiyonun desteklenmesi için gereklidir. Kısacası sağlıklı yaşam için bizi oluşturan hücrelerin ve pek tabii ki bizim ayrılmaz parçamız olan vücudumuzun her yerinde ve bağırsağımızda bulunan mikrobiyotanın beslenmesi de beslenme konusu içinde yer alır. Sağlığı korumak için, işlenmiş gıdalar, şekerli içecekler ve alkol gibi sağlıksız yiyecek ve içeceklerin aşırı alımından kaçınmak gerekirken, aynı zamanda besin açısından zengin çeşitli gıdaları uygun porsiyonlarda içeren dengeli bir diyet uygulamak önemlidir. -Doç. Dr. Nuri Haksever

EĞİTİM KAPSAMI:
✅ Ezber bilgiler yerine siz ve çocuklarınız, sevdikleriniz için gerçek sağlığa kavuşmanızda gerekli bilgileri alacaksınız.
✅ Öncelikle besin maddelerini ve vücutta nasıl çalıştığını öğreneceğiz.
✅ Sağlıklı beslenme planı için dikkat edilecek noktaları inceleyeceğiz.
✅ Hücre sağlığı ve mikrobiyota dengesi için nelere dikkat edilmesi gerektiğine bakacağız.
✅ Pek çok hastalıkta beslenmenin nasıl olması gerektiği konusunda örnekler oluşturacağız.
✅ Sağlıklı insan ve hastalığı olan kişilerin beslenmesi dışında dinamik hayat yaşamak isteyen, genç kalmak isteyen kişilerin ayrıca neler yapması gerektiği konusuna da gireceğiz.
✅ Alışılagelmiş standart beslenme eğitimi yerine gerçek sağlığa kavuşturan bir eğitim planı uygulayacağız.
✅ Yemeği pişirirken yapılan yanlışlara da değineceğiz.
✅ Gereksiz yere besin maddelerini hayatımızdan çıkartmak zorunda kalmayacağımız beslenme programları ile hayattan zevk almanın yollarını oluşturacağız.
✅ Sentetik ve doğal vitaminler? Hangisi ve neden?
✅ Esansiyel ve nonesansiyel maddelerin kullanılması
✅ Günlük vitamin kullanımı
✅ Besin desteklerinin arasındaki farklar ve sağlığımıza etkisi
✅ Aralıklı mı devamlı mı kullanım?
✅ Mevsimlere göre kullanım
✅ Hastalıklarda kullanım
✅ Kullanım amacı neleri değiştirir?
✅ Soru-Cevap

💻 Eğitimin yayın kaydı ve ek dokümanlar (pdf) katılımcılarımızla paylaşılacaktır.

Detaylı bilgi için linke tıklayarak formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa sürede size yardımcı olacaktır 👉🏻https://forms.gle/D3KqNZSgSE2d7WRC9

Kendi Beslenme Denkleminizi Yaratın