fbpx

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

Hıdırellez Dilek Ritüelleri: Baharı ve Hayatı Kucakla

📢 “Hıdırellez Dilek Ritüelleri: Baharı ve Hayatı Kucakla” ücretsiz semineri ile Regresyon Terapisti ve Ufoloji Uzmanı Seray Arsal, Ezber Bozan Akademi’de sizlerle buluşacak!

Baharı ve hayatı kucaklamak için buluşuyoruz! Doğanın uyanışını kutlamak ve dileklerinizi gerçeğe dönüştürebilmek için ücretsiz seminerimize katılın!

📆 5 Mayıs 2024
⏰ 21:30-23:00
📍Ezber Bozan Akademi ZOOM

🌟 Hıdırellez, 5 Mayıs güneş batımı ve 6 Mayıs gündoğumu aralığını ifade eder ve baharın gelişini simgeler. İslam inancında Hızır ve İlyas peygamberlerin buluştuğu kabul edilir ve bu gün, insanlara iyiliklerde bulunduklarına inanılan bir dönem olarak görülür. Diğer inanışlarda ‘Newroz’, ‘Paskalya’, ‘Hamursuz’ bayramlarının çok yakın tarihlere denk gelmesi de aynı kültüre hizmet eder. Bereket ve aşk tanrıçası İnanna ile enerji ve güç tanrısı Dumuzi Sümer inancına göre her sene birleşirler, birleşmeden sonra tabiat tekrar dirilir, yani ilkbahar gelir, birleşmenin şerefine tapınaklarda büyük törenler yapılırdı. Hıdrellez gecesi, dileklerin gerçekleşeceğine inanılan bir gecedir. Bu yüzden insanlar bu gece dileklerini ifade etmek için dua ederler veya özel ritüeller gerçekleştirirler.

👉 Hıdırellez ritüelleri:
✔ Bahar çiçekleri ile yıkanmak
✔ Dileklerin yazılması
✔ Ateş yakmak
✔ 3 defa ateşin üzerinden atlamak (günümüzde evlerde kutlanan hıdırellezlerde mum yeterli oluyor)
✔ Dileklerin, kırmızı kese içerisinde kuru bakliyat (bereket için), bozuk para (bolluk için) ve dilekleri temsil eden diğer nesneler ile (ör: bebek sahibi olmak için emzik veya başarılı bir eğitim hayatı için kalem) bir gül ağacının altına bağlanması
✔ Gün doğumunda dileklerin gül ağacının altından alınıp, bir akarsuya atılması. (Önemli: uyandığımız andan, dileklerimizi attığımız ana kadar hiç konuşmamak gerekmektedir.)

SEMİNER KAPSAMI:
✅ Hıdırellez tarihini, farklı kültürlerde karşımıza nasıl çıktığını ve bu ritüellerin sebeplerini konuşacağız.
✅ Uygulama için ihtiyaç listesi:
• Kalem
• Kağıt
• Kırmızı Kese
• Birkaç tane kuru bakliyat (hububat)
• Bozuk para
• Mum

🎁 Seminerimiz ücretsiz olup, katılım formunu dolduran herkese açıktır.

👉 KATILIM FORMU: https://forms.gle/fdqeAzonUu7Pr6H49

👉Katılım formunu doldurduğunuzda, eğitim günü zoom katılım bilgilerini mail üzerinden ileteceğiz. Lütfen formu doldururken e-posta adresinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

📲 Ezber Bozan Akademi Whatsapp Bilgi Hattı: +90 538 726 34 00