fbpx

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

900,00

Fatih’in İstanbul’u: Gizemleriyle Şehr-i İstanbul

900,00

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

900,00

Fatih’in İstanbul’u: Gizemleriyle Şehr-i İstanbul

900,00

Fatih’in İstanbul’u: Gizemleriyle Şehr-i İstanbul

📢 Ezber Bozan Akademi organizasyonuyla “Fatih’in İstanbul’u: Gizemleriyle Şehr-i İstanbul” kültür gezisinde Araştırmacı Yazar ve Arkeolog İpek Kobaner, sizlerle buluşacak!

🌟 Gazeteci, Girişimci ve Ezber Bozan Kurucusu Hakan Tunç da sizlere eşlik edecek!

İpek Kobaner’in ezber bozan anlatımıyla tarihin, kültürün ve sırların beşiği İstanbul’u keşfederek unutulmaz bir tarih yolculuğu yapacağımız kültür gezimizde buluşalım!

📆 1 Haziran 2024
⏰ 11:00-16:00
📍İstanbul

🎁 Erken Kayıt Avantajı!
✔ Erken kayıt döneminde kaydını tamamlayan katılımcılarımıza özel, indirim sunulacaktır.
⏳ Erken kayıt fırsatı için son gün, 23 Nisan 2024!

Her köşesinde derin bir tarih ve mistisizm barındırır Şehr-i İstanbul… Yüzyıllardan beri, gizemli bir arayışın ve keşiflerin merkezi olan İstanbul, kendi başına bir muamma ve gizemlerle örülü bir şehirdir. Altıyla üstüyle sırlıdır… İstanbul’un altında adeta bir başka İstanbul vardır tam olarak keşfi yapılmamış türlü gizleri saklayan derin İstanbul… Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethettiği 1453 yılında bu sırlı şehir, Bizans İmparatorluğu’nun başkentiydi ve yaklaşık bin yıldır Bizanslıların egemenliği altındaydı. Fatih, İstanbul’u sırlarıyla teslim aldı… Bu şehir, sadece bir tarih, kültür, sanat ve düşünce merkezi olmakla kalmaz; aynı zamanda bir inançlar mozaiği gibidir. Doğu ve Batı’nın buluştuğu, kaynaştığı, birbirine karıştığı bir yer olan İstanbul, değişmeyen bir çekim merkezi, bir odak noktası ve belki de gizemli bir manyetik alan olarak varlığını sürdürür. Gizemleriyle Şehr-i İstanbul’u ve Fatih’in İstanbul’unu konuşmak için tarihçi, arkeolog ve yazar İpek Kobaner ile buluşuyoruz…

KÜLTÜR GEZİSİ KAPSAMI:
✅ Topkapı Sarayı önünde buluşma
✅ Topkapı Sarayı’na giriş
✅ Ayasofya önüne geçiş
✅ Cafer Ağa Medresesi’ne geçiş

Not: Topkapı Sarayı’na müze kart ile giriş yapılacaktır. Kartı olmayanların gezi öncesi edinmesi veya müze kart uygulamasını telefonuna indirerek üye olması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için linke tıklayarak formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa sürede size yardımcı olacaktır 👉🏻 https://forms.gle/WwXsstfwKWP4ChQB8