fbpx

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

650,00

Arketiplerle Dönüşüm Yolculuğu Atölyesi

650,00

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

650,00

Arketiplerle Dönüşüm Yolculuğu Atölyesi

650,00

Arketiplerle Dönüşüm Yolculuğu Atölyesi

“Arketiplerle Dönüşüm Yolculuğu Atölyesi” ile yazar ve eğitmen Arzu Gürcan Zengin, Ezber Bozan Akademi’de sizlerle buluşacak!

İçsel bilgeliğinizi uyandırıp, sizin için yazılmış olan hikayeyle hizalanarak dönüşümünüzü kolaylaştırmak için; sizi 4 Haftalık bir farkındalık, yapılanma ve şifa yolculuğuna davet ediyoruz!

16 Mart-6 Nisan 2022 (her çarşamba)

⏰ 20:00-22:30 (toplam 10 saat)

Ezber Bozan Akademi ZOOM

İçinden geçmekte olduğumuz zaman dilimi her birimizin yaşamını derinden sarstı. Çetin koşullarla, yol ayrımlarıyla sınanıyoruz. Çoğumuz önümüzü göremediğimiz sisli bir

koridordan geçiyoruz. Büyük değişimler sarsıcıdır ama büyük dönüşümlere gebedir.

Zamanın ruhu bize “Küllerimizden Yeniden Doğma” vaktinin geldiğini söylüyor…

ATÖLYE PROGRAMI:

1. HAFTA: KAHRAMANIN YOLCULUĞU ve 4 ARKETİP

✅ Kahramanın Yolculuğu bizim için yazılmış olan biricik hikayeyi gösterir. Kendimizi

gerçekleştirebileceğimiz en ideal plandır bu hikaye. Yaşadığımız zorlukların, tekrarların,

düğümlerin sebepleri de, çözüm yolları da o hikayede gizlidir. Arketipler ise bilinçaltımızın anlattığı hikayeyi açar. Yani hayatımızı idare eden ana kumanda odasına götürür bizi.

2. HAFTA: SİMYACI VE SINAVLAR YOLU

✅ İnsanoğlu ölümsüz hayat ve sonsuz zenginlik için düşmüş simyanın peşine ama sadece hakikati kavrayabilenler Simyacı olabilmişler. Çünkü Simyanın hakikati maddeyi değil, insan kalbini altına çevirmekle ilgiliymiş. İçimizdeki Simyacının rehberliğinde yoldaki işaretleri okumayı, cesareti, adanmışlığı keşfediyoruz.

3. HAFTA: GÖLGE İLE YÜZLEŞMEK

✅ Gölge karanlıkta kalan yönümüzdür. Bilmek, duymak, görmek istemediğimiz, ideallerimize uymayan tarafımızdır. Ne kadar yok saysak da gölge de bize dairdir. “Gölge ile yüzleşmek ahlaki bir sorumluluktur” der Carl Gustav Jung. Öte yandan Gölge sadece karanlık yönümüzü değil, bir sebeple yok saydığımız potansiyelleri ve yetenekleri de barındırır. Gölge arketipiyle yüzleşmek bize tamamlanma fırsatı sunar. Çünkü girmeye korktuğumuz mağarada hazinemiz yatar.

4. HAFTA: ZÜMRÜDÜ ANKA

✅ Bilgi ağacının dallarında yaşayan bu bilge kuş yaşamın sırrını taşır. Aynı zamanda bir arketiptir Zümrüdü Anka. Yani harekete geçmeyi bekleyen potansiyel bir yaşam gücü olarak her birimizin içinde bulunur. Zümrüdü Anka bize kozmik özümüzle kaynaşmanın yolunu gösterir. Aynı zamanda bize birlikte yol almayı ve birlikte büyümeyi de anlatır.

EĞİTİM KAPSAMI:

✅ Atölyenin tamamında bilgi aktarımını arketipler, hikayeler ve semboller üzerinden

yapıyoruz. Çünkü bu araçlar görünen dünya ile görünmeyen dünya arasında bağ kurarlar. Bilginin yalnızca zihninizde değil, benliğinizde açılmasına hizmet ederler.

✅ Atölyenin en önemli hedefi kendi mitinizi keşfetmenizi sağlamaktır. Yani sizi var eden

hikayeye ve anlama kavuşmanızı her şeyden çok önemsiyoruz. Bu sebeple interaktif

çalışmalara büyük önem veriyor ve alan açıyoruz. Points of You koçluk oyunlarıyla

tasarladığımız interaktif ve yaratıcı çalışmalar hikayecilik temellidir. Derin çalışırlar; iç sesinizle bağlantı kurmanızı ve arketiplerinize temas etmenizi kolaylaştırlar.

✅ Atölye süresince içerik ve bilgi akışı whatsapp grubu üzerinden devam eder. Süreci podcast’ler, kitap tavsiyeleri, ritüeller ve yazı çalışmalarıyla destekliyoruz.

Her oturumun sonunda yayın kaydı katılımcılarımızla paylaşılacaktır.