fbpx

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

650,00

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

650,00

Anadolu’nun Bilge Kadınları

📢 “Anadolu’nun Bilge Kadınları” semineri ile Araştırmacı, Eğitmen, Yazar Hüma Zeybek, Ezber Bozan Akademi’de sizlerle buluşacak!

Dişil bilgeliğin gücünü keşfetmek ve aktive etmek için seminerimize katılın!

📆 17 Nisan 2024
⏰ 21:00-24:00
📍Ezber Bozan Akademi ZOOM

🌟 Anadolu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika topraklarında kadın “mucizenin kaynağı, her şeye hâkim ve bereketli” diye tanımlanırdı. Burası anaların bilgelikle dolu olduğu topraklardır. Binlerce yıl boyunca doğusundan, batısına dişi enerjinin hâkim olduğu, rahmin gücünün her yerde olduğu bir coğrafyadır. Çağlar öncesinde insanlık; kadını, toplumun sürekliliğini sağlamada nasıl bir kilit konumda olduğunu fark ederek kutsallaştırmıştır. Kadının yaşam dinamizmini elinde tuttuğunu, sürekliliği sağladığını ve sorunlara çözüm bulabilen bir potansiyele sahip olduğunu görmüşlerdir. Oysa ki kadın gücü elinde tutmasına rağmen, hükmetmemiş, otorite kurmamış onun yerine; aydınlık, sevgi, üretkenlik ve koruyuculuk koymuştur. O toplum üzerinde etkili bir güce sahipken, ilişkilerde eşitliğe gölge düşen hiçbir durum olmamıştır. Erilin olduğu yerde bölünme varken, dişinin olduğu yerde birleşme vardır.
-Hüma Zeybek

SEMİNER KAPSAMI:
✅ Anadolu’nun Bilge Kadınları semineri, tam olarak unuttuğumuz ve içinden geçtiğimiz bu süreçte hatırlamaya ihtiyaç duyduğumuz bu toprakların dişil bilgeliğini yeniden aktive edebilmemiz için hazırlanmıştır.
✅ Bu seminer toplamda üç saattir. Ana Tanrıça’dan günümüz modern Türk kadınına uzanan yolda kadının geçtiği süreçlerin fark edilmesi için hazırlanmış bir seminerdir.
✅ Kendi değerimizi ancak bizden önce bu yolu yürümüş olan kadınların bilgeliğinden keşfedebileceğimizi göstermek için tasarlanmıştır.
✅ Seminer kadın atalarla bağ kuracağımız bir ritüel ile tamamlanacaktır.
✅ Soru-Cevap

💻 Seminerin yayın kaydı ve ek dokümanlar (pdf) katılımcılarımızla paylaşılacaktır.

Detaylı bilgi için linke tıklayarak formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa sürede size yardımcı olacaktır 👉🏻 https://forms.gle/fBksmCPi2LJoVh33A

Anadolu’nun Bilge Kadınları