fbpx

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

7.000,00

Elden Teşhis Sanatı

7.000,00

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

7.000,00

Elden Teşhis Sanatı

7.000,00

Elden Teşhis Sanatı

📢 “Elden Teşhis Sanatı” eğitimi ile Grafoloji Uzmanı & Kadim İlimler Eğitmeni Halil Şekerci, Ezber Bozan Akademi’de sizlerle buluşacak!

 

Kadim öğretilerden biri olan el okumayı öğrenerek, bir insanın sadece eline bakarak onunla ilgili analizler yapabilmek için eğitimimize katılın!

 

📆 12 Eylül-10 Ekim 2023 (her salı)

⏰ 20:00-24:00

📍Ezber Bozan Akademi ZOOM 

 

👉 “El okuyuculuğu kadim uygarlıklarda, tarihe yön vermiş birçok devlette, hemen hemen her medeniyette ve tarihin her döneminde çok önemli olmuştur. Birçok devlet başkanları, kralları, padişahları v.b. yanlarında el okuyucuları bulundurur yaşamlarını el okuyuculardan  aldıkları tavsiyelere göre düzenlerlerdi. Bu tavsiyelere göre savaşlara girer veya bir müddet beklerlerdi Osmanlı Devleti de enderun denilen devlete en üst düzey yöneticilerin çocukluktan seçilerek eğitildiği okul için devlet yönetiminde en üst düzeye gelecek çocukları seçerken kıyafetnamecilere seçtirirdi. Kıyafetnameciler seçilecek çocukların ellerine, yüzlerine yazılarına v.b. bakarak yeteneklerine göre seçer ve uygun alanlarda çocukların eğitilmeleri sağlanırdı. Çin imparatorluğunda farklı ülkelere büyükelçi gönderileceği zaman ya baş parmakları kesik olur yada gizlenirdi. Çünkü baş parmak bir kişinin zaafları, yetenekleri ve karakteri hakkında çok fazla bilgi verir. 

 

Yaşadığımız her şey elimize kaydedilir. Bunu ancak okumayı bilenler okuyabilir. Kur’an-ı Kerim’de Yasin suresi 65. Ayette “İşte o gün ağızlarını mühürleriz, Bizimle elleri konuşur, ayakları da yaptıklarına şahitlik eder.” Der.

 

Siz de bir parça da olsa bu ilahi yazıları okumak, unutulmaya yüz tutmuş ve bazı kesimlerce unutturulmaya çalışılan önemli kadim ilimlerden biri olan el okuma eğitimimize katılıp bu konuda kendinizi geliştirme yolunda ilk adımı atabilirsiniz.” -Halil Şekerci

 

🌟 Çocuklarını daha iyi tanıyarak daha iyi yönlendirmek isteyen tüm anne babalar, işletme sahipleri ve yöneticileri; insan kaynakları departmanları çalışanları; psikoloji, sosyoloji, antropoloji öğrencileri ve bu alanlara ilgi duyanlar başta olmak üzere insan tanımaya önem veren herkes eğitime katılabilir.

 

EĞİTİM KAPSAMI:

✅ Elin ve parmakların yapısı

✅ Elde bulunan tepelerin ve çukurların yorumlanması, kişinin temel karakteristik özellikleri, zaafları ve yeteneklerinin belirlenmesi

✅ Temel el çizgilerinin yorumlanması

✅ El çizgileri ve parmaklardan bazı hastalıkların teşhisi

✅ Parmak uzunlukları, şekil farklılıklarının karakterde gösterdiği detayları anlama

✅ El çizgilerinde belli olan gerçek hayatta yaşanmış bazı önemli olayların tespiti

✅ Soru cevap 

 

💻 Eğitimin yayın kaydı katılımcılarımızla paylaşılacaktır.

 

Detaylı bilgi için linke tıklayarak formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa sürede size yardımcı olacaktır 👉🏻https://forms.gle/1FEq9dwuuzEF9SHj8