fbpx

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

1.200,00

Design Thinking ile Yaşamını Yeniden Tasarla

1.200,00

Sizin için hazırladığımız bu etkinliğin tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM KATILIM BEDELİ

1.200,00

Design Thinking ile Yaşamını Yeniden Tasarla

1.200,00

Design Thinking ile Yaşamını Yeniden Tasarla

📢 “Design Thinking ile Yaşamını Yeniden Tasarla” eğitimi ile Eğitmen ve Yazar Öznur Karaeloğlu, Ezber Bozan Akademi’de sizlerle buluşacak!

Kendi yol haritanızı edinmek için yaşamınızı bilinçle nasıl yeniden tasarlayabileğinizi keşfedeceğiniz eğitimimize katılın!

📆 15-22-29 Nisan 2024
⏰ 13:30-16:00
📍 Ezber Bozan Akademi ZOOM

🌟 Yaşamını proaktif bir şekilde ele almak isteyenler, kendi en iyi halini bulmak isteyenler, yaşamını yeniden bilinçle tasarlamak isteyenleri eğitimimize bekliyoruz.

Yeni bir gözle yaşamına bakmaya cesaret edenler, istekleri ve ihtiyaçları arasındaki boşluğu yaratıcı bir şekilde tasarlayabilir. Bir tasarımcı; olumlu düşünür, büyük resmi gözünün önündeymiş gibi görebilir, başkalarıyla işbirliği yaparak fikirlerini ve hayatını zenginleştirir, empati yeteneği gelişmiştir ve bilinen soruların ötesine bakmayı sever. Kendine sorduğu en önemli sorulardan birisi de ‘Peki acaba…….. olsaydı/ olmasaydı? sorusudur.

Kendi yaşamınızı yeniden tasarlarken öncelikle sürecinizde neler oluyor onu objektif gördükten sonra bunları parçalara ayırıyoruz. Uygulamalarla her katılımcının biricik yaşamındaki farklılıkların ortaya çıkmasını sağlıyoruz. Sonra bu parçalara yeniden bakarak, bu sefer parçaları farklı birleştiriyoruz ve ortaya çıkan yeni resme yani bütüne şekil veriyoruz. Sizin biricik, özgün yaşamınız kendi kaleminizden, düşüncelerinizden, hislerinizden size özel olarak yine sizin elinizden çıkıyor. Kendinize bir yol haritası alıyorsunuz.

Yerleşik yargılardan uzaklaşarak, hayatta karşınıza çıkanları olduğu gibi değil başka ‘ne olabiliri’ düşünerek bakmaya alışıyorsunuz. Başkalarının çözümleri değil sizin özgün çözümlerinizi harekete geçiriyoruz. Kalıpların dışına çıkarak şu ana kadar yaşadıklarınızı yani kendi hayatınızı kendinize özetliyorsunuz. Hayatınızdaki kısıtlama olarak gördüklerinizi fırsata dönüştürmenin gücünü öğreniyorsunuz. İnsan kırıldığı yerden güçlenir, iyileşir, büyür.

Metaforlarla düşünmeyi de bu bileşime ilave ediyoruz.

Yaratıcılığın temelinde aynı şeyleri farklı görebilmek vardır. Yaşamınızı her günkü gözlerle görmekten çıkıp, bugüne kadar size öğretilenlere takılmadan, kendi özgün yaşamınızı tasarlamak isterseniz yanınıza renkli kalemler, defter, en iyimser ve oyuncu halinizi almanız yeterli. Hayal beceriniz, hayat beceriniz olsun. -Öznur Karaeloğlu

EĞİTİM KAPSAMI:
✅ Tasarımcı gibi düşünmek
✅ İyimser ve oyuncu olmak
✅ Kendi yaşam çizelgemiz
✅ Isınma uygulamaları
✅ Sağ beyni serbest bırakıyoruz
✅ Yazıyoruz, çiziyoruz
✅ Parçalara ayırarak yaşamı tasarlamak
✅ İlham olan kahramanlar ve özellikleri
✅ Parçaları bir araya getiriyoruz
✅ Bütünden bakıp yeniden değerlendiriyoruz
✅ Gelecekten vizyon almak için metaforlar
✅ Gözlem-Yaratıcılık-Seçim-Eylem
✅ Soru-Cevap

💻 Eğitimin yayın kaydı ve ek dokümanlar (pdf) katılımcılarımızla paylaşılacaktır.

Detaylı bilgi için linke tıklayarak formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa sürede size yardımcı olacaktır 👉🏻 https://forms.gle/JX5RP2v5NmkzNHh5A